Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky ve dvou pouzdrech

A64/047

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY VE DVOU POUZDRECH

1. pol. 19. stol.
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 119,55 g, včetně pouzder 295,67 g, Ø 5 cm, ochranné pouzdro ze žlutého kovu kryté želvovinou (Ø 6,5 cm) a vnější pouzdro z bílého kovu zdobené gravírovanými ornamenty (Ø 7,5 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen (nepůvodními) černými ručkami a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Stav C. Funkční a jdoucí.