A64/049
BICÍ KAPESNÍ HODINKY SE DVĚMA POUZDRY A ŠATLÉNEM, ČTVRŤOVÁ REPETICE
Ca 1800
Kapesní hodinky se dvěma ochrannými pouzdry, vše ze zlaceného stříbra a s přivěšeným klíčkem na šatlénu o d. 37 cm, celková (hrubá) hmotnost 312,95 g, Ø 4,8 cm, pouzdra 6 cm a 7,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí žlutých ruček (minutová nepůvodní) a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky. Zadní strana pláště s prolamovaným dekorem. Vnitřní pouzdro je obloženo želvovinou, vnější je na svrchní straně opatřeno reliéfní aplikou s motivem znaku Osmanské říše, vykládanou bílými a zelenými kameny. Spuštění bití stlačením oblíku.
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí, včetně bicího mechanismu, s klíčkem.