Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky

A64/062

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Rakousko, Vídeňské Nové Město (Wiener Neustadt) ca 1. čtvrt. 19. stol.
Dámské kapesní hodinky v pouzdru ze zlacené mosazi, plášť bohatě zdobený rytím, na zadní straně vsazen miniaturní portrétní medailon, malovaný barevnými emaily. Celková (hrubá) hmotnost 57,08 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty a opatřen prolamovanými ručkami. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky se vsazeným rubínem na čepu. Stříbrná deska regulátoru. Na můstku značeno "Joh(...)n Geo Schlicker N 31 a Neÿstatt", na vnitřní straně pláště zn. "LETON". Stav A. Funkční a jdoucí. Georg Schlicker je opakovaně zmiňován v různých souvislostech jako občan Neustadtu ve 20. letech 19. století.

Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Vydražená cena: 8 000 Kč