A64/062
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Rakousko, Vídeňské Nové Město (Wiener Neustadt)
ca 1. čtvrt. 19. stol.
Dámské kapesní hodinky v pouzdru ze zlacené mosazi, plášť bohatě zdobený rytím, na zadní straně vsazen miniaturní portrétní medailon, malovaný barevnými emaily. Celková (hrubá) hmotnost 57,08 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty a opatřen prolamovanými ručkami. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky se vsazeným rubínem na čepu. Stříbrná deska regulátoru. Na můstku značeno "Joh(...)n Geo Schlicker N 31 a Neÿstatt", na vnitřní straně pláště zn. "LETON".
Funkční a jdoucí.
Georg Schlicker je opakovaně zmiňován v různých souvislostech jako občan Neustadtu ve 20. letech 19. století.