Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s galantní scénou

A64/068

KAPESNÍ HODINKY S GALANTNÍ SCÉNOU

Švýcarsko, Ženeva, Fres Wiss & Menu 1. pol. 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, zdobeným na ráfku diamanty a na zadním víku emailovou miniaturní malbou galantní scény. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí prolamovaných ruček, otvorem pro nátah, značen: "Fres Wiss & Menu A GENEVE" a zdoben zlacenou bordurou, Ø 4,2 cm. Stojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem a "N. 5331". Na vnitřní straně pláště zn. "LETON" a "IFF". Stav C. Funkční.

Vyvolávací cena: 26 000 Kč