Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s miniaturou

A64/069

KAPESNÍ HODINKY S MINIATUROU

Francie 18. / 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, z obou stran lemovaným diamanty a na zadní straně zdobeným pestře malovaným výjevem ženy s dítětem u pumpy se zlacenou obrubou. Celková (hrubá) hmotnost 98,94 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty (po čtvrthodinách) a opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště zn. "LETO(N)". Stav B. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 11 000 Kč
Vydražená cena: 15 000 Kč