Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s miniaturou

A64/070

KAPESNÍ HODINKY S MINIATUROU

Švýcarsko 1. pol. 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, zdobeným na ráfku diamanty a na zadním víku emailovou portrétní miniaturou. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí prolamovaných ruček, otvorem pro nátah a značen: "Baccuet fres & Compagnie", Ø 4,4 cm. Stojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem a "N. 8736". Na vnitřní straně pláště zn. "LETON" a sériové č. Stav C. Funkční.

Vyvolávací cena: 27 000 Kč