A64/071
DÁMSKÉ ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko
1. čtvrt. 19. stol.
Dámské kapesní hodinky (jeptišky) se zlatým pláštěm, zdobeným na vnějších stranách tmavě modrým emailem guilloché, s motivem macešky na zadní straně a lemovaným z obou stran drobnými perličkami. Celková (hrubá) hmotnost 21,04 g, Ø 2,9 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno.
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí.