Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Dámské zlaté kapesní hodinky

A64/071

DÁMSKÉ ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Švýcarsko 1. čtvrt. 19. stol.
Dámské kapesní hodinky (jeptišky) se zlatým pláštěm, zdobeným na vnějších stranách tmavě modrým emailem guilloché, s motivem macešky na zadní straně a lemovaným z obou stran drobnými perličkami. Celková (hrubá) hmotnost 21,04 g, Ø 2,9 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Stav restaurováno. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 9 000 Kč