A64/090
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY MALOVANÉ, S POUZDREM
Anglie, Norton, Thomas Brookes
1817
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm a ochranným pouzdrem, celková (hrubá) hmotnost 103,04 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí šípových ruček a ve střední části zdoben pestrou miniaturní malbou loveckého výjevu. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Tho(s) Brookes NORTON 1818". Anglické puncovní značky, mistrovská zn. "WR" (patrně William Ryley, Coventry). Puncovní značky Birmingham.
Funkční a jdoucí; nefunkční uzávěr pouzdra.