Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s datumářem, malované

A64/092

KAPESNÍ HODINKY S DATUMÁŘEM, MALOVANÉ

1. čtvrt. 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, gravírované, v zadním víku pod sklem portrétní miniatura dámy (nepůvodní). Celková (hrubá) hmotnost 128,26 g, Ø 5,5 cm. Bílý emailový ciferník je zdoben emailovou pastorální miniaturou, decentralizovaný číselník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí ruček a otvorem pro nátah, další dvě stupnice v horní polovině pro datum, po obvodu minutová stupnice s centrální vteřinovou ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Stav B. Funkční a jdoucí, chybí stěžejka.

Vyvolávací cena: 19 000 Kč
Vydražená cena: 23 000 Kč