Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s emaily a pouzdrem

A64/093

KAPESNÍ HODINKY S EMAILY A POUZDREM

Francie zač. 19. stol.
Klasicistní kapesní hodinky se stříbrným pláštěm a ochranným pouzdrem z bílého kovu, zdobeným na zadním víku lakem a torzem apliky s dvouhlavým orlem, celková (hrubá) hmotnost 157,20 g, Ø 5 cm, pouzdro 6 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ozdobných ruček a otvorem pro nátah, lemován pestře malovaným výjevem se sedící dámou a zídkou se zástavami. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště značeno: "PIR" a č. 3907. Stav B - C. Jdoucí, včetně klíčku.