Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky

A64/101

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY

Anglie, Londýn, Richard Webster 1813
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 67,84 g, Ø 4 cm. Ciferník zlaté barvy s gravírovaným dekorem je dělen černými římskými číslicemi a opatřen dvojicí černých prolamovaných ruček. Strojek s válečkovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "R(D). WEBSTER EXCHANGE ALLEY 3316". Na vnitřní straně pláště anglické puncovní značky (Chester) a č. 56094. Plášť zdoben gravírovanou florální ornamentikou, na zadním víku iniciály v barevném emailu. Na oblíku mistrovská značka "C.H". Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku, lehce poškozený smalt.

Richard Webster (nar. 1785; 2. toho jména v Londýně). Tento výrobce hodinek a chronometrů se narodil asi v roce 1785 v Middlesexu a učil se u Josefa Jollyho z Dean Street v letech 1800 až 1807 za poplatek 31,10 šilinků. Firmu v Exchange Alley převzal v roce 1802 (v 17 letech) po svém otci Richardu 1. V roce 1810 byl veden jako liveryman v clockmakers company a v roce 1825 byl povýšen do hodnosti warden. V roce 1809 obchodoval v Exchange Alley, tehdy přijal Hamiltona Becka jako učedníka a zde byl na čísle 26 veden mezi léty 1808-1813. V roce 1813 se přestěhoval na 43, Cornhill, kde zde zůstal až do r. 1850.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč