Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky

A64/102

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Anglie, Londýn, Cornhill, Bassett 1823
Kapesní hodinky se zlatým pláštěm, zdobeným po obvodu florálním reliéfem, celková (hrubá) hmotnost 62,88 g, Ø 4 cm. Ciferník zlaté barvy je dělen reliéfními římskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček, otvorem pro nátah a květinovým motivem v reliéfu. Strojek s anglickým krokem, gravírovaný můstek setrvačky, značeno: "Bassett CORNHILL No. 8529". Na vnitřní straně pláště anglické puncovní značky, mistrovská zn. "IG" a č. "29". Au 750/1000. Stav B. Funkční, jdoucí.

G. H. Baillie uvádí v Londýně Charlese Basseta bez dalších podrobností v roce 1790. Ostatní hodináři stejného příjmení, uvádění v jeho soupisu, jsou starší generace, takže lze jen stěží předpokládat jejich autorství. An Encyclopaedia of Famous Clock and Watchmakers uvádí Bassetta bez křestního jména na 58, Upper East Smithfield v letech 1788-1793. Je to "jen" ca jednu míli od Cornhillu, tedy vyhlášené hodinářské lokality. Lze také těžko předpokládat, že zavedená hodinářská firma by existovala jen 4 roky. Nabízí se úvaha o možném stěhování rozvíjející se firmy na prestižnější adresu v průběhu let.

Vyvolávací cena: 9 500 Kč
Vydražená cena: 11 200 Kč