A64/108
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Anglie, Manchester, Edward Cooper
1883
Kapesní hodinky se zlatým, ozdobně gravírovaným pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 64,11 g, Ø 4 cm. Ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a rytým květinovým motivem ve střední části. Strojek se stranovým kotvovým krokem, značen: "MANCHESTER No. 135739 EXAMINED BY Edward Cooper 10 Downing Street". Na vnitřní straně pláště britské puncovní značky a mistrovská zn. "AB".
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí.