Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky

A64/134

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Anglie, Manchester, S. Lichtenstein konec 19. stol.
Kapesní hodinky se zlatým pláštěm s gravírovaným dekorem, celková (hrubá) hmotnost 70,21 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí černých ruček a samostatnou vteřinovkou. Kryt strojku proti prachu. Strojek s vřetenovým krokem, značen na základně: "S. Lichtenstein MANCHESTER 40237". Na vnitřní straně pláště britské puncovní značky a č. 40237. Stav B. Funkční, jdoucí.

Samuel Lichtenstein (1856-1920) byl zaznamenán při sčítání lidu v roce 1881 jako 25 let starý, narozený asi v roce 1855 v Maďarsku. Byl synem Mordechaje a Rebeccy Lichtensteinových. Přišel do Anglie a před sčítáním lidu v roce 1881 se oženil s Julií, narozenou v Liverpoolu, pracoval jako klenotník v 15, Queen Street. Při sčítání lidu v roce 1891 je zapsán jako Sam Lichtenstein a rodina žije na 204, York Street v Manchesteru. Během sčítání lidu v roce 1901 rodina žila na 31, Middleton Road v Manchesteru.

Vyvolávací cena: 8 000 Kč
Vydražená cena: 14 000 Kč