Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky se šatlénem a žetonem

A64/135

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY SE ŠATLÉNEM A ŽETONEM

Švýcarsko zač. 20. stol.
Tříplášťové kapesní hodinky s pláštěm z oranžového zlata, zdobeným na svrchní straně gravírovanou kartuší pro monogram. Přivěšený zlatý šatlén s karabinou a zlatou svatojiřskou medailí "In Tempestate Securitas" v montáži. Celková (hrubá) hmotnost 97,84 g, Ø 4,8 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek se švýcarským kotvovým krokem, neznačený. Na vnitřní straně pláště značeno č. "13320" a "14K", na vnitřním plášti rytou značkou se jménem Nickel. Stav B. Funkční a jdoucí.