Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky Schaffhausen

A64/142

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY SCHAFFHAUSEN

Švýcarsko, Schaffhausen, IWC 20. - 30. léta 20. stol.
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm s proužkovým dekorem provedeným technikou niello (Tula smalt), celková (hrubá) hmotnost 73,41 g, Ø 5 cm. Bílý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny, s červenými odpoledními hodnotami a samostatnou vteřinovkou, opatřen dvojicí černých Breguet ruček a značen: "International Watch Co SCHAFFHAUSEN". Strojek s kotvovým krokem, č. 757508. Na vnitřní straně pláště značeno: "I.W.C. PROBUS SCAFUSIA" a č. 789560" a "JNTERNATIONAL WATCH Co. SCHAFFHAUSEN". Čsl. puncovní značka S-43 pro cizí zboží. Stav B. Jdoucí.