A64/171
KONZOLOVÉ HODINY
Francie, Paříž, Thuret
období Druhého císařství (Napoleon III., 1852-1870)
Kyvadlové hodiny v barokním tvarosloví, v. 50 cm. Dřevěná skříň se zlacenými bronzovými aplikami karyatid, maskaronu a květů je dále zdobena jemně gravírovanou mosaznou a želvovinovou marketerií s groteskovými motivy ve stylu André-Charlese Boulleho (1642-1732). Skříň stojí na čtyřech ozdobných nožkách, prosklená přední dvířka kryjí mosazný ciferník s reliéfním dekorem o Ø 11,5 cm, dělený černými římskými číslicemi na bílých emailových terčích pro hodinový a rytými arabskými pro minutový cyklus. Ciferník je prolomen dvěma otvory pro nátah a bití a opatřen dvojicí černých ozdobných ruček, pod ním dekorativní aplika s emailovým štítkem s názvem výrobce: "THURET A PARIS". Skříň je završena bronzovou figurkou troubící Fámy. Pružinový strojek značen na zadní desce: "L.G 1854".
Stav restaurováno.
Jdoucí. Včetně klíče.