Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodiny s hulánem

A64/179

STOLNÍ HODINY S HULÁNEM

Rakousko po r. 1800
Figurální kyvadlové hodiny s jezdcem - hulánským důstojníkem - v útoku, na nízkém soklu s imitací terénu a se zadní opěrkou. Skříň z řezbovaného lipového dřeva, celoplošně zlacená, 51x46x16,5 cm, neznačeno. V břiše vzpínajícího se koně uložen hodinový stroj s pružinovým mechanismem. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Breguet ruček a trojicí otvorů pro nátah a čtvrťové bití, Ø 10,5 cm. "Grand sonnerie". Stav D. Jdoucí. Srov. sbírky Uhrenmuseum Wien: figurální hodiny "jezdec - hulán" s pohyblivýma očima.