Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodiny

A64/180

STOLNÍ HODINY

Francie, Dijon, Jean-Baptiste Frillié 1. čtvrt. 19. stol.
Empírové stolní hodiny ze zlaceného bronzu na mohutném osmibokém soklu o čtyřech nožkách, hranolová hodinová skříň je doplněna ženskou postavou v dobovém oděvu, sedící na židli se splývající drapérií a píšící brkem na stole s knihami, kalamářem a glóbem, ve stylu proslulého pařížského bronzíře Jeana-André Reicheho (1752-1817). Zlacený bronz, 27x25x10 cm, bohatě zdobeno reliéfními aplikami okřídlených lvích hlav, věnců, stuh, vavříny ověnčených nástrojů a maskaronu. Bílý emailový ciferník o Ø 8 cm je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Breguet ruček, dvojicí otvorů pro nátah a bití a značen: "Frillié á Dijon". Stav C. Nejdoucí. Chybí sklo zadního krytu a některé drobné části. Ciferník popraskaný, opravován. Odřený nátěr glóbu.

Patrně se jedná o Jeana-Baptistu Frilliého, obchodníka s hodinami v Dijonu, zemřelého 1839.