Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodiny bicí, petit sonnerie

A64/181

STOLNÍ HODINY BICÍ, PETIT SONNERIE

Francie 1. čtvrt. 19. stol.
Empírové stolní hodiny na obdélném soklu o čtyřech nožkách s reliéfní římsou u paty, hranolová hodinová skříň je doplněna ženskou postavou v dobovém oděvu, sedící v křesle zdobeném florálními aplikami a maskaronem, s podepřenou hlavou čtoucí u stolu se lvími tlapkami, pokrytého jemně zřasenou drapérií, na němž stojí kahan (podle modelu slavného pařížského bronzíře Jeana-André Reicheho, 1752-1817). Zlacený bronz, 27,4x28x13 cm. Bílý emailový ciferník o Ø 8,8 cm je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ozdobných zlatých ruček, dvěma otvory pro nátah a bití a značen: "á Paris". Petit sonnerie. Stav B. Chybí kyvadlo, jinak funkční.

Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Vydražená cena: 50 000 Kč