Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Budík

A64/184

BUDÍK

Rakousko 19. stol.
Stolní budík ve stylu Pendule d`Officier, bronz, 17x19x10,5 cm. Budík s bílým ciferníkem děleným černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a samostatnou stupnicí budíku s černými arabskými číslicemi a jednou ručkou, Ø 9 cm, s úchytem v podobě vavřínového věnce se stuhami a dvojicí poloplastických postav faunů po stranách, jejichž kopýtky je upevněn k oválnému soklu na čtyřech figurálních nožkách v podobě harpyjí, zdobenému mosaznými aplikami s perlovcem, girlandami a stuhami. Kotvový krok s vyváženým nepokojem. Skříň hodin a sokl vzájemně nepůvodní. Stav restaurováno. Nefunkční, nepůvodní krokový mechanismus.