A64/185
DŮSTOJNICKÝ BUDÍK
Francie, Paříž, Samuel Marti et Cie
19. stol.
"Pendule d Officier" budík v kubické skříni ze zlaceného bronzu na čtyřech nožkách, zdobené florálními aplikami a sklopným úchytem v podobě stočeného hada (na čepu značeno "H.V"), v. 21 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a dvěma otvory pro nátah a bití, značen: "Kinable A PARIS", Ø 10 cm. Strojek s pružinovým mechanismem, č. 53762, značen: "S Marti et cie".
Stav C.
Popraskaný ciferník, chybí sklo. Jdoucí, chybí bicí kladívko. Včetně klíče.
Firma uváděná v Paříži od 40. do 90. let 19. stol.