Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Důstojnický budík

A64/185

DŮSTOJNICKÝ BUDÍK

Francie, Paříž, Samuel Marti et Cie 19. stol.
"Pendule d Officier" budík v kubické skříni ze zlaceného bronzu na čtyřech nožkách, zdobené florálními aplikami a sklopným úchytem v podobě stočeného hada (na čepu značeno "H.V"), v. 21 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a dvěma otvory pro nátah a bití, značen: "Kinable A PARIS", Ø 10 cm. Strojek s pružinovým mechanismem, č. 53762, značen: "S Marti et cie". Stav C. Popraskaný ciferník, chybí sklo. Jdoucí, chybí bicí kladívko. Včetně klíče.

Firma uváděná v Paříži od 40. do 90. let 19. stol.

Vyvolávací cena: 29 000 Kč