Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Budík

A64/186

BUDÍK

Francie 19. stol.
Stolní hodiny s funkcí budíku ve skříni houslového tvaru s akantovým a mřížkovým dekorem v neorokokovém stylu. Zlacený bronz, v. 22 cm, neznačeno. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých prolamovaných ruček a dvěma otvory pro nátah a bití, Ø 7 cm. Strojek s pružinovým mechanismem. Stav restaurováno. Chybí kyvadlo, funkčnost nezjišťována. Popraskaný a opravovaný ciferník.

Vyvolávací cena: 9 000 Kč