A64/190
PORTÁLOVÉ HODINY
Rakousko
1. čtvrt. 19. stol.
Stolní hodiny se strojem v dřevěné cylindrické skříni, "zavěšené" pod dřevěným obloukovým architrávem na dvou štíhlých alabastrových sloupcích a dvou dřevěných polosloupcích, zdobeným řezbovanou a zlacenou lištou a mosaznou aplikou, završeným alabastrovou vázou a černě lakovaným, stejně jako nízký konkávní sokl na čtyřech nožkách. 46x30x14,5 cm, sloupky opatřeny zdobenými mosaznými patkami a hlavicemi, portálová architektura stojí na čtyřech lvích tlapách ze zlaceného dřeva, kyvadlo v podobě slunečního kotouče s tváří. Bílý emailový ciferník je opatřen černými arabskými číslicemi, dvojicí černých Breguet ruček a prolomen trojicí otvorů pro nátah a čtvrťové bití, Ø 14,5 cm. Pružinový stroj neznačen, chybí zadní víko hodinové skříně.
Stav restaurováno.
Jdoucí. Ulomená horní část vázy na vrcholu.