Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodiny s bubnujícím amorem

A64/195

STOLNÍ HODINY S BUBNUJÍCÍM AMOREM

Francie 20. stol.
Figurální stolní hodiny v podobě tančícího Kupida, opásaného toulcem s šípy a vojenským bubínkem na popruhu, s paličkou v jedné a píšťalou v druhé ruce, stojícího na jedné noze na vyšším válcovém soklu se čtyřbokou základnou z leštěného zeleného mramoru s palmetovými bordurami, bronz zlacený / patinovaný, v. 34 cm. Svrchní strana bubínku je osazena bílým emailovým ciferníkem o Ø 4 cm, děleným černými římskými číslicemi a opatřeným dvojicí černých ruček (nepůvodní). Neznačeno. Stav B. Nefunkční.