Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Čtyři chlapci, malý satyr a kozel

A65/026

Václav Hollar (1607-1677)

ČTYŘI CHLAPCI, MALÝ SATYR A KOZEL

1647
Mědirytina na ručním papíře, 140x207 mm, zn. v tisku vlevo dole „P: van Avont inv:“ a tamtéž v tisku sign. a dat. „WHollar fecit, 1647“. Satyr se nachází za kozlem, takže pro diváka je zpola zakrytý. Z Hollarova cyklu dekorativních panelů s motivy dětských her. Parthey 511.

Václav Hollar – český barokní rytec a kreslíř. Mezi jeho časté náměty patřily přírodní motivy, krajiny, veduty, mapy, portréty, městské prospekty na volných listech i v souborech. Od roku 1627 působil v dílnách ve Frankfurtu nad Mohanem u Matthäuse Meriana, ve Štrasburku, v Kolíně nad Rýnem a v Antverpách. Od roku 1636 pracoval ve službách hraběte Thomase Howarda z Arundelu, s nímž se dostal do Anglie.

Vyvolávací cena: 4 900 Kč