A65/064
Vincent Plesnivý (1879-1944)
SLOVÁCKÝ PÁR V KOŽUŠÍCH
Muž s pilou a sekerou a žena nesoucí klestí. Akvarel na papíře, 490x320 mm (výřezy z paspart), celkové rozměry 630x450 mm a 650x520 mm, sign. vlevo, resp. vpravo dole "Plesnivý". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Vincent Plesnivý – malíř, figuralista působící v Boršicích na Moravě. Žák pražské akademie a prof. Knirra v Mnichově. Studijně pobýval rok v Paříži.