Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Skalní útvar

A65/121

Bedřich Havránek (1821-1899)

SKALNÍ ÚTVAR

Olej na kartonu, 24x21 cm, sign. vpravo dole "Hawránek.". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Pražský malíř a grafik, krajinář. Studoval na pražské akademii, byl žákem Antonína Mánesa a Kristiana Rubena. Inspiraci pro svoji uměleckou tvorbu čerpal na svých zahraničních cestách po Evropě (Německo, Polsko, Francie, Švýcarsko) a v zahraničí také vystavoval (Mnichov, Berlín, Brémy). Ve své malbě i kresbách vynikal svým důrazem na zachycování detailů krás přírody. Jeho tvorbu si oblíbil arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský; Havránek se také podílel na ilustraci jeho cestopisného díla Die Balearen.