A65/122
Alfred Augustus II Glendening (1861-1907)
VENKOVSKÁ KRAJINA
Olej na plátně, adjustováno na kartonu, 20,5x40,5 cm, signováno vpravo dole "A. A. Glendening". Rámováno, celkový rozměr včetně rámu 37,5x57,5 cm, na rámu dole uprostřed pod obrazem taktéž značeno jménem autora. Stav C.
Londýnský krajinář a žánrový malíř, syn malíře Alfreda Augusta Glendeninga staršího. Učil se u svého otce, pracoval především technikou olejomalby a akvarelu. Práce obou malířů se často vzájemně velmi podobají. Vystavovat začal roku 1864 v Královské společnosti britských umělců a řadu let pak vystavoval také na Královské akademii. Byl ve své době velmi populární. Později pracoval také jako malíř divadelních kulis, jako i mnoho jiných umělců viktoriánského období, aby si tak zajistil pravidelný příjem a určitou existenční jistotu pro svou vlastní tvorbu.