Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stavení na břehu řeky

A65/124

Jan Emanuel Václav Radimský (1867-1946)

STAVENÍ NA BŘEHU ŘEKY

Kolem roku 1900
Olej na kartonu, 65x95 cm, sign. vpravo dole "V Radimský". Rámováno, zaskleno. Malířův typický námět říční krajiny. Pozoruhodná umělecká práce s využitím pastelových barev se smyslem pro detail je pro Radimského charakteristickým rysem tvorby. Na obraze je zachycena jarní nálada říční krajiny, která byla nejčastějším autorovým inspiračním zdrojem ovlivněným pobytem ve Francii, kde se seznámil s pracemi nejznámějších impresionistů. Výjimečně kvalitní autorovo dílo posoudila a posudkem opatřila PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové: „[...] Předložený obraz Stavení na břehu řeky je nepochybnou a velmi kvalitní a krásnou prací krajináře Václava Radimského, nejspíše z doby kolem roku 1900, tedy z jeho vrcholného období…Pohled na stavení mezi stromy na břehu řeky dokazuje, jak uměl Radimský jednoduchému krajinářskému motivu vtisknout působivou atmosféru…Nechybí ani brilantně zachycený odraz stromů a jejich větví na vodní hladině...Stavení na břehu řeky, podle mého názoru, patří k prvořadým dílům Václava Radimského…[...]“. Stav A.

Vyvolávací cena: 490 000 Kč
Vydražená cena: 490 000 Kč