Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Předjaří

A65/148

Vlastimil Rada (1895-1962)

PŘEDJAŘÍ

Olej na kartonu, 33x48 cm (výřez z rámu), sign. vpravo dole "Vlast. Rada", zn. na zadní straně. Rámováno. Stav A.

Vlastimil Rada – malíř, kreslíř a grafik, člen Umělecké besedy a SVU Mánes. Studoval na pražské akademii u Josefa Loukoty, Jana Preislera, Jana Štursy a Maxe Švabinského. Ve svém díle se zabýval českou krajinou, venkovskými motivy, zvláště pak rolnickými výjevy.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč