A65/169
Josef Bino (1881-1947)
DVĚ KROJOVANKY
Dvojice krojových studií ze Slovácka: letní a zimní kroj. Olej na plátně, 59,5x33 cm. Sign. vlevo dole "J. Bino". Rámováno. Stav B.
Český malíř a grafik, studoval u prof. Maka na Ukrajinské akademii v Praze a soukromě u A. Kalvody. Uskutečnil studijní cesty po Jugoslávii a Itálii. Společně se Z. Nemastilem maloval krajinu v Posázaví, v oblibě měl rovněž horské motivy. Vytvořil přes 200 grafických listů Prahy a krajin.