Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Děvče v kvetoucím sadu

A65/171

Otto Molitor (1898-1965)

DĚVČE V KVETOUCÍM SADU

Olej na překližce, 40x29 cm (celkový rozměr včetně rámu 56x45 cm), signováno vpravo dole "Otta Molitor". Rámováno. Stav B.

Otto Ervin Karel Molitor - slovácký malíř, sochař a grafik, kněz Církve československé husitské. Narodil se v Kyjově, již od raného mládí se věnoval sochařství, později se přiklonil k malířství a grafice. Vystudoval pražskou Uměleckoprůmyslovou školu a následně Akademii výtvarných umění u F. Ženíška (1910–1913). Poté cestoval po Evropě, působil v Paříži, Holandsku, Belgii, Německu, Itálii či v Srbsku. V Uherském Brodě, Hranicích na Moravě, Lipníku nad Bečvou a Moravské Ostravě působil jako profesor kreslení, nakonec byl farářem Církve československé ve Vratimově. Soubornou výstavu obrazů uspořádal Obecním domě v Praze již roku 1919, dále vystavoval např. roku 1920 v Chicagu či v letech 1940-1941 v Luhačovicích a Přerově.