Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > No. 31

A65/187

Petr Kvíčala (1960)

NO. 31

1997
Akryl na plátně, 45x50 cm (výřez z rámu), sign. a dat. na zadní straně "PK No 31 1997". Rámováno. Stav A.

Petr Kvíčala - český abstraktní malíř a pedagog, vystudoval Střední školu uměleckých řemesel v Brně, následné studium na AVU mu však nebylo umožněno. Na výstavě v brněnské Galerii mladých v r. 1985 začala jeho spolupráce s P. Veselým a V. Kokoliou, vedoucí ke vzniku výtvarné skupiny Tovaryšstvo malířské. Roku 1989 se stal členem umělecké skupiny Měkkohlaví. Od roku 1994 působí na FAVU v Brně, kde vede malířský ateliér, r. 2001 byl jmenován docentem v oboru malířství na pražské AVU. Patřil mezi umělce, kteří svou prací stvrzovali smysl malovaného obrazu v době prosazování nových médií. Od r. 1995 až do současnosti se věnuje také architektonickým projektům, na nichž spolupracuje s významnými českými i zahraničními architekty.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.