A65/531
VÁZA NA POTPOURRI
Itálie, 20. stol.
Mohutná váza na vonné směsi v rokokovém tvarosloví, ve stylu ceněného sévreského porcelánu. Oválný půdorys, postranní volutové úchyty, perforované hrdlo, víko i patka na vyšším obdélném soklu. Keramika (světlý střep), reliéfní florální dekor, bíle a růžově (lososově) glazováno, pestře malované květinové pásy, bohatá zlacená štafáž.
Celková v. 45 cm.
Tištěná nadglazurní značka "Liani", černá štětcová zn. "310 ITALY".
Stav restaurováno.
Lepený úchyt víka.