A65/532
DVOJICE KORBELŮ
Německo (Řezno), posl. třetina 19. stol.
Dvojice půllitrových pivních korbelů s reliéfním dekorem v historizujícím tvarosloví: mnohofigurální vlys se scénou z Viléma Tella a mytický král Gambrinus sedící na pivním sudu s korbelem ve zdvižené pravé ruce, okolo chmelové snítky s klasy. Tvrdá kamenina se solnou glazurou, v prvním případě cínová montáž s porcelánovým víkem s malovaným figurálním dekorem pijácké tématiky a textem "Die zehn Gebote des Wirthes".
V. 13,5 cm a 11,5 cm.
Neznačeno.
Chybí palcová opěrka; vlasová prasklina, úštěp na uchu.