Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice váz a dvě dózy

A65/552

TROJICE VÁZ A DVĚ DÓZY

Rakousko, Vídeň, 40. léta 19. stol., Francie, 19. stol., Německo, 19. / 20. stol.
Drobná a dvě větší vázy tvaru amfory na patce a čtvercové podstavě, dvojice kozlích, resp. beraních hlav pod hrdlem ve funkci úchytů, bílý porcelán s reliéfním florálním dekorem, pestře malováno na polevě květinovými motivy a ornamenty, bohatě zlaceno. V. 12,2 cm a 17 cm. Vtlačená značka štítu, trojmístný letopočet a č. "4"; modrá nadglazurní apokryfní zn. "Sèvres". - Dvě porcelánové dózy s víkem s plastickým úchytem v podobě růžového poupěte, protáhlý čtyřlistý tvar, pestře malováno na polevě: na pohledové straně drobná veduta a florální a hmyzí motivy okolo a na víku. Model míšeňské porcelánky. D. 9,7 cm, š. 8,3 cm, v. 8,5 cm. Modře tištěná značka s korunou (čelenkou) na podední. Stav restaurováno. Vázy restaurovány, dózy bez poškození.