Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor miniatur - 13 ks

A65/569

SOUBOR MINIATUR - 13 KS

Čechy, Praha, Hübel & Comp., Stará Role, Augustin Franz Nowotny, Horní Slavkov, Lippert & Haas, 1. pol. 19. stol.
Soubor 13 ks porcelánových / biskvitových miniatur: figurky venkovanů, měšťanů, rokokových kavalírů, obchodníků či sv. Jana Nepomuckého, pestře malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily; největší z figur slouží jako stojánek, patrně k odložení doutníku. V. 4,5 - 8,5 cm. Značeno vtlačeně "P", "R", "S" aj. Stav C.