Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Sv. Šebestián

A65/700

SV. ŠEBESTIÁN

Střední Evropa, 18. stol.
Komorní řezba světce v typickém ikonografickém pojetí: stojícího v kontrapostu u kmene stromu, se zdviženou pravou paží, tělo zahalené pouze bohatě zřasenou bederní rouškou s vlajícím cípem na pravé straně a probodané šípy. Lipové dřevo, polychromie, zbytky zlacení, v. 37 cm. Stav restaurováno.

Vyvolávací cena: 18 000 Kč
Vydražená cena: 22 000 Kč