Hlavní stránka > Aukce > 66. Fotografie a práce na papíře > Dvojice mužských portrétů

A66/003

Josef Kunzfeld (1842-1915)

DVOJICE MUŽSKÝCH PORTRÉTŮ

1868
Dvojice albuminových fotografií adjustovaných na kartonu, tzv. "vizitky". Obdobné rozměry ca 90x55 mm (102x60 mm). Recto vpravo dole pod obrazem i verso značeno názvem fotografického ateliéru, 1 snímek verso datován tužkou. Stav A-B.
U jednoho kusu papír lehce pokrčený, drobné skvrnky v obrazové ploše.

Byl jedním z nejvýznamnějších moravských fotografů éry kolodiového procesu. Studoval na brněnské vyšší reálce, poté pracoval jako chemik ve vojenských laboratořích ve Vídni. V letech 1862-1865 působil jako praktikant v ateliéru brněnského fotografa A. Mayssla. Potom byl do roku 1866 spolumajitelem ateliéru prof. Laiznera v Praze. O rok později si otevřel samostatný ateliér v Brně, kde sídlil na Kolišti. Zabýval se portrétní fotografií, ale také místopisem a krajinou, výjimečně zachycoval také významné události. Dnes je obzvláště ceněna jeho dokumentace architektonických proměn Brna v poslední třetině 19. století, kterou vykonával zřejmě na zakázku brněnského magistrátu. Jeho snímky jsou uloženy v Archivu města Brna a v Muzeu města Brna, kde mu v roce 2011 uspořádali výstavu „Josef Kunzfeld. Fotograf a muzeum / Fotograf a město“. Pro Moravské průmyslové muzeum fotografoval jeho sbírkové a výstavní předměty. Věnoval se také fotochemickým experimentům (přenos fotografií na sklo, email či porcelán) a světlotisku.

Vyvolávací cena: 1 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku