Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Studie

A68/044

Josef Danhauser (1805-1845)

STUDIE

Akvarel na papíře, 100x155 mm (výřez z pasparty). Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Josef Danhauser - rakouský malíř období biedermeieru, narozený ve Vídni roku 1805. Základy malby získal u svého otce Josepha Ulricha Danhausera, sochaře a výrobce nábytku. Později působil na vídeňské akademii, podnikl také cestu do Benátek, kde studoval italské mistry, poté se zabýval také holandskou malbou. Věnoval se hlavně žánrové tvorbě, roku 1841 byl jmenován profesorem historické malby na akademii. Zemřel ve Vídni v roce 1845 na tyfus.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč