Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Mrtvé duše

A68/080

Adolf Born (1930-2016)

MRTVÉ DUŠE

Barevná litografie na papíře, 280x190 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "aut. tisk", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "ABorn". Lit.: Nikolaj Vasiljevič Gogol: Mrtvé duše, Lidové nakladatelství Praha, 1979, ilustrace Adolf Born. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Adolf Born - český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Vystavoval po celém světě a získal řadu ocenění. Věnoval se především technikám litografie, suché jehly a leptu.

Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Vydražená cena: 6 500 Kč