Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Za ohradou

A68/091

Vladimír Kokolia (1956)

ZA OHRADOU

konec 80. let 20. století
Barevný linoryt na papíře, 295x395 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou "aut. tisk", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Kokolia". Dílo pochází ze souboru s pracovním názvem Grafiky z Většího cyklu, které byly vytvořeny podle kreseb z cyklu se stejným názvem. Za laskavou konzultaci děkujeme Prof. Akad. mal. Vladimíru Kokoliovi. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Vladimír Kokolia tvoří v širokém záběru různorodých technik i témat, která přecházejí od konkrétní figurace přes krajinu a objekty až k abstrakci, důležitější je obsah sdělení než forma. Jeho obrazy nejčastěji znázorňují základní struktury, které lze chápat jako modely přirozených procesů a uspořádání vesmíru. Barevné čáry vrstvených struktur představují rytmus spojování a přerušení vazeb, najdou svou analogii v přírodě, mikrokosmických formacích, stejně tak i v technickém a digitálním světě. Vladimír Kokolia absolvoval Akademii výtvarných umění v roce 1981. V roce 1990 se stal prvním nositelem ceny Jindřicha Chalupeckého a od roku 1992 vedoucím grafického designu na AVU v Praze, kde byl později jmenován profesorem. V roce 2012 byl oceněn prestižní Cenou od Dalibora Chatrného.

Vyvolávací cena: 1 600 Kč
Vydražená cena: 7 000 Kč