Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Klanění tří králů

A68/100

Frans Francken II. - připsáno (1581-1642)

KLANĚNÍ TŘÍ KRÁLŮ

17. stol.
Olej na měděném plechu, adjustováno na dřevě, 22,5x16 cm, zn. vlevo uprostřed "De F Frenck", na zadní straně opatřeno dvěma štítky, na jednom přípisem ve francouzském originálu: "Signé F. Francken 1620". Rámováno. Stav odpovídající stáří. Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.

Frans Francken II. - jeden z významných vlámských malířů. Ve své umělecké tvorbě se věnoval historickým, mytologickým a alegorickým tématům.

Vyvolávací cena: 55 000 Kč
Vydražená cena: 76 000 Kč