A68/100
Frans Francken II. - připsáno (1581-1642)
KLANĚNÍ TŘÍ KRÁLŮ
17. stol.
Olej na měděném plechu, adjustováno na dřevě, 22,5x16 cm, zn. vlevo uprostřed "De F Frenck", na zadní straně opatřeno dvěma štítky, na jednom přípisem ve francouzském originálu: "Signé F. Francken 1620". Rámováno.
Stav odpovídající stáří.
Z důvodu koronavirové pandemie nedošlo v plánovaném termínu k zasedání komise NPÚ Brno, Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty bude zadministrováno později.
Frans Francken II. - jeden z významných vlámských malířů. Ve své umělecké tvorbě se věnoval historickým, mytologickým a alegorickým tématům.