A68/128
Otakar Hůrka (1889-1966)
STROM V KRAJINĚ
Olej na kartonu, 35x24,7 cm, sign. vlevo dole "OTAKAR HŮRKA", na zadní straně opatřeno razítkem s údaji o autorovi a přípisem: "Otakar Hůrka". Rámováno. Stav A.
Otakar Hůrka - jeden z žáků krajinářské školy Aloise Kalvody mezi lety 1903 - 1908. Studoval ve Francii, kde posléze i vystavoval. Po návratu do Čech maloval a vystavoval svoje krajiny převážně z oblasti Polabí a Posázaví. Za svůj život vytvořil velkou řadu olejomaleb, ilustrací či grafických prací. V roce 1948 byl vyloučen ze Svazu výtvarných umělců a do konce svého života nemohl vystavovat a ani jiným způsobem veřejně prezentovat své práce.