Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Pohled od Dvoraček k Rokytnici

A68/133

Joža Mikš (1901-1966)

POHLED OD DVORAČEK K ROKYTNICI

Olej na sololitu, 60x80,5 cm, sign. vpravo dole "JOŽA MIKŠ", na zadní straně opatřeno autorským štítkem s přípisem: "Joža Mikš KRKONOŠE POHLED OD DVORAČEK K ROKYTNICI. V POZADÍ ČERNÁ STUDNICE A JEŠTĚD." Rámováno.

Joža Mikš - český malíř, od r. 1920 studoval u prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze, od roku 1924 se živil malbou, k jeho oblíbeným motivům patřila krajina Krkonoš, Podkrkonoší a Tater. Ve 20. letech maloval také na Slovensku, v roce 1927 podnikl studijní cesty do Jugoslávie a Itálie. Působil ve Dvoře Králové nad Labem, později ve Vrchlabí a nakonec v Jablonci nad Nisou, vystavoval v Praze i v dalších městech.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 400 Kč