Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Venkovské stavení

A68/134

Marcel Krasický (1898-1968)

VENKOVSKÉ STAVENÍ

Olej na plátně, 45x53 cm, sign. vpravo dole "M. Krasický". Rámováno. Stav B.

Marcel Krasický - rodák z Krasic u Kroměříže, studoval na spec. mal. škole u K. Truppeho v Brně a soukromě u Fr. Hlavici. Podnikl studijní cesty po Rakousku, Německu, Itálii a Balkáně. Učil ve Sdružení umělců samouků v Brně. Byl především portrétistou a figuralistou, věnoval se též krajinomalbě.

Vyvolávací cena: 1 900 Kč
Vydražená cena: 2 100 Kč